BIP
Jesteś tutaj: Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie/Wigilia w naszym Domu
true6006000truetrue0truetruefadetrue

24 grudnia, czyli  w dzień Wigilii Bożego Narodzenia tuż po śniadaniu Dyrektor Domu pan Rufin Wysocki wraz z panią kierownik Marzanną Trepkowską  wręczali wszystkim mieszkańcom paczki świąteczne. Mieszkańcy byli bardzo zadowoleni z otrzymanego upominku, a trzeba przyznać, iż paczki były bardzo atrakcyjne. W całym Domu można było poczuć iście świąteczną atmosferę. Na korytarzach i w pokojach pięknie pobłyskiwały świąteczne iluminacje. Ten wyjątkowy dzień umilały nam swoim śpiewem zaprzyjaźnione z Domem młode wokalistki Zuzia, Zosia i Nikola.

Po południu gościliśmy  w naszym Domu Biskupa Diecezji Pelplińskiej Ryszarda Kasynę. Biskup wraz z kapelanem Ks. Markiem Chistowskim oraz Dyrektorem odwiedzili najpierw mieszkańców, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli uczestniczyć w Wigilii. Łamiąc się opłatkiem, wymieniali życzenia świąteczne i noworoczne.

Następnie o godz. 14.00 w stołówce budynku głównego odbyła się uroczysta Wigilia dla mieszkańców. Nasz kapelan ks. Chistowski odczytał fragment pisma świętego, po którym wspólnie odśpiewaliśmy kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Następnie do zebranych przemawiał  ks. biskup, a na koniec ciepłe słowa do wszystkich zebranych skierował Dyrektor naszego Domu.  Po życzeniach opłatkowych zasiedliśmy do stołu. Aby tradycji stało się zadość zaśpiewaliśmy wspólnie kilka kolęd.
Po godz. 15.00 pożegnaliśmy naszych gości, a my nadal świętowaliśmy wspólnie przy wigilijnym stole.

Zakładki
  • Gmina Pelplin
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie
  • Starostwo Powiatowe w Tczewie
  • Parafia Katedralna
  • Informator Pelpliński
  • Miejska Biblioteka Publiczna
  • Miejski Ośrodek Kultury