BIP
Jesteś tutaj: Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie/Spotkanie integracyjne Uniwersytetów Trzeciego Wieku na terenie DPS Pelplin
true6006000truetrue0truetruefadetrue

15 maja 2014r. na terenie rekreacyjnym naszej placówki odbyło się spotkanie integracyjne Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Malborka, Tczewa, Starogardu Gd., Gniewu i oczywiście Pelplina.

Organizatorem spotkania był Pelpliński Uniwersytet Trzeciego Wieku i Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie. Licznie zebranych słuchaczy oraz zaproszonych gości powitała Pani Dorota Sakowska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pelplinie, a także Pan Tadeusz Błędzki – zastępca burmistrza Miasta i Gminy Pelplin. Następnie głos zabrał Pan Stanisław Ackerman – członek Zarządu Powiatu Tczewskiego, a także przedstawiciele Komisji d/s Seniorów w powiecie tczewskim oraz przedstawiciele poszczególnych uniwersytetów.

Po uroczystym rozpoczęciu oraz słodkim poczęstunku przy kawie, słuchacze poszczególnych Uniwersytetów mogli zwiedzić Katedrę Pelplińską, Muzeum Diecezjalne, bądź wybrać się na Górę Jana Pawła II. Następnym punktem programu był ciepły poczęstunek na części rekreacyjnej Domu, a tuż po nim zabawa, tańce i konkursy. Miło było popatrzeć, jak uczestnicy spotkania lubią, chcą i potrafią się bawić. W trakcie zabawy  goście wielokrotnie mówili o tym, jak bardzo podoba im się nasz ogród i przestrzenny zielony teren.

Dla naszych mieszkańców była to także dobra okazja do miłego spędzenia dnia przy muzyce i tańcach w towarzystwie słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego  Wieku.

Zakładki
  • Gmina Pelplin
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie
  • Starostwo Powiatowe w Tczewie
  • Parafia Katedralna
  • Informator Pelpliński
  • Miejska Biblioteka Publiczna
  • Miejski Ośrodek Kultury