BIP
Jesteś tutaj: Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie/Pożegnanie Dyrektora Rufina Wysockiego
true6006000truetrue0truetruefadetrue

Dzień 26 lipca 2017r. był wyjątkowym dniem, który na długo pozostanie w pamięci naszych mieszkańców i pracowników. Z wielkim sentymentem dziękowaliśmy dzisiaj obecnemu Dyrektorowi Rufinowi Wysockiemu za 24 lata wspaniałej pracy i wielkie zaangażowanie na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie.  Od 2 listopada 1993r. pan Rufin Wysocki pełnił funkcję Dyrektora pelplińskiego Domu, dokonując na przestrzeni lat wielu modernizacji, zmieniając go w prężnie działającą jednostkę.

28 czerwca br. Dyrektor Rufin Wysocki odebrał z rąk pani minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej odznaczenie „Primus in Agendo” za całokształt pracy w pomocy społecznej. W czerwcu 2015r.  Dyrektor został odznaczony od Przewodniczącej Okręgowej Rady Położnych i Pielęgniarek w Gdańsku honorowym Złotym Czepkiem za  działalność na rzecz środowiska pielęgniarek.  W kolekcji naszego Dyrektora znalazłby się pokaźny zbiór dyplomów, statuetek, czy nagród.

W dniu oficjalnego pożegnania Dyrektora obecni byli Wicestarosta Powiatu Tczewskiego pan Witold Sosnowski, Członek Zarządu Powiatu Tczewskiego pan Adam Klimczak, Wicedyrektor PCPR w Tczewie pani Katarzyna Wróbel, główna księgowa PCPR pani Elżbieta Langowska, Dyrektor Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych pani Elżbieta Protasiuk, dyrektorzy Domów Pomocy Społecznej z Powiatu Tczewskiego: DPS w Damaszce A. Kiemczyński, DPS w Rudnie B. Lipka, DPS w Stanisławiu  K. Pacholski, DPS w Gniewie M. Matysiak,  DPS w Wielkich Wyrębach B. Jędrzejewski, a także przyjaciele pelplińskiego Domu, z którymi przez lata współpracował Dyrektor Wysocki.

W dniu  pożegnania pana  Dyrektora  z ust zaproszonych gości padły bardzo ciepłe słowa uznania, gratulacje, podziękowania, a także  życzenia pomyślności  i wielu sukcesów  w życiu osobistym. Do tych  do słów oczywiście dołączają się wszyscy pracownicy i mieszkańcy Domu.

…bo przecież wiek emerytalny po to jest nam dany, by realizować niespełnione jeszcze plany….więc do dzieła Dyrektorze…  Proszę o nas pamiętać… Dziękujemy…   🙂  

Zakładki
  • Gmina Pelplin
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie
  • Starostwo Powiatowe w Tczewie
  • Parafia Katedralna
  • Informator Pelpliński
  • Miejska Biblioteka Publiczna
  • Miejski Ośrodek Kultury