BIP
Jesteś tutaj: Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie/Wyjazd do Ośrodka Wypoczynkowego VIDA w Szteklinie
true6006000truetrue0truetruefadetrue

W dniach 5-6 września 2013 r. grupa naszych mieszkańców przebywała w Ośrodku Wypoczynkowym Vida w Szteklinie. Dzień zapowiadał się bardzo pogodny, od samego rana świeciło słońce, więc zapowiadał się aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Już po przybyciu na miejsce, niektórzy z  podopiecznych poszli powędkować, licząc na udane połowy,  inni zażywali słonecznych kąpieli. Po posiłku większość grupy wraz z opiekunami udała się na spacer po okolicy.

Podczas naszego wyjazdu rekreacyjnego włączyliśmy się do akcji „Narodowe Czytanie”, angażując opiekunów oraz mieszkańców do plenerowego, wspólnego czytania. II edycja „Narodowego Czytania” została poświęcona twórczości Aleksandra Fredy. Czytaliśmy więc na zmianę: mieszkańcy DPS-u wraz z opiekunami komedię pt. „Zemsta”. Pogoda była przepiękna więc frekwencja dopisała, gromadząc liczną grupę, ok. 40 osób. Zainteresowanie tym wydarzeniem przyciągnęło również inne osoby wypoczywające oraz personel Ośrodku Vida w Szteklinie.

Kolejnym, zresztą bardzo wyczekiwanym punktem wyjazdu było  odpalanie grilla. Wieczorem tradycyjnie bawiliśmy się przy dźwiękach zespołu, który przygrywał do tańca. Po udanej imprezie udaliśmy się na zasłużony spoczynek. Wczesnym rankiem zapaleni wędkarze ponownie ruszyli się na połów naszego „śniadania”, ale niestety … tym razem bez sukcesów. O godzinie 9-tej zjedliśmy wspólny posiłek i ruszyliśmy na ostatni spacer nad jezioro. Powrót był nieunikniony, ale wszyscy wrócili zadowoleni i w dobrych humorach.

Zakładki
  • Gmina Pelplin
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie
  • Starostwo Powiatowe w Tczewie
  • Parafia Katedralna
  • Informator Pelpliński
  • Miejska Biblioteka Publiczna
  • Miejski Ośrodek Kultury