BIP
Jesteś tutaj: Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie/Wigilia w naszym Domu
true6006000truetrue0truetruefadetrue

24 grudnia, czyli  dzień Wigilii Bożego Narodzenia był dla naszych podopiecznych szczególnym dniem obfitującym w chwile wzruszeń, radości i uśmiechu.  Około godziny 10 damska część kadry kierowniczej pani Magda i pani Marzanna wręczały wszystkim mieszkańcom paczki świąteczne.  Paczki były bardzo atrakcyjne, a obdarowani mieszkańcy niezwykle zadowoleni. Bo kto nie lubi dostawać prezentów?  W całym Domu można było poczuć iście świąteczną atmosferę. Na korytarzach i w pokojach pięknie pobłyskiwały świąteczne iluminacje, pachniały choinki i świeczki, a z magnetofonów rozbrzmiewały piękne kolędy i świąteczne nagrania.

Po południu gościliśmy  w naszym Domu Biskupa Diecezji Pelplińskiej Ryszarda Kasynę. Biskup wraz z kapelanem Ks. Markiem Chistowskim oraz Dyrektorem odwiedzili mieszkańców, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli uczestniczyć w Wigilii, łamiąc się opłatkiem, wymieniali życzenia świąteczne i noworoczne.

Następnie o godz. 14.00 w stołówce budynku głównego odbyła się uroczysta Wigilia dla mieszkańców. Nasz kapelan ks. Chistowski odczytał fragment pisma świętego, po którym wspólnie odśpiewaliśmy kolędę „Bóg się rodzi”. Następnie do zebranych przemawiał  ks. biskup, a na koniec ciepłe słowa do wszystkich zebranych skierował Dyrektor naszego Domu.  Po życzeniach opłatkowych zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Po godz. 15.00 pożegnaliśmy naszych gości, a my nadal świętowaliśmy wspólnie przy wigilijnym stole.

Zakładki
  • Gmina Pelplin
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie
  • Starostwo Powiatowe w Tczewie
  • Parafia Katedralna
  • Informator Pelpliński
  • Miejska Biblioteka Publiczna
  • Miejski Ośrodek Kultury