BIP
Jesteś tutaj: Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie/Wigilia w naszym Domu
true6006000truetrue0truetruefadetrue

24 grudnia 2015r. zgodnie z tradycją odbyła się w naszym Domu uroczysta Wigilia Bożego Narodzenia. Po śniadaniu Dyrektor wraz z kadrą kierowniczą wręczał wszystkim mieszkańcom paczki świąteczne. Mieszkańcy byli bardzo zadowoleni z otrzymanego upominku, a trzeba przyznać, iż paczki były bardzo atrakcyjne. Odwiedzając kolejne pokoje mieszkańców, na każdym niemal kroku dało się dostrzec świąteczny wystrój. Bożonarodzeniowe dekoracje, liczne iluminacje świetlne oraz rozbrzmiewające na poszczególnych piętrach kolędy tworzyły wyjątkową atmosferę. Dodatkowo mieliśmy okazję słuchać kolęd w wykonaniu uczennic szkoły podstawowej w Pelplinie: Zosi i Juli oraz Wiktorii uczennicy szkoły podstawowej z Tczewa. Dziewczynki w werwą i zaangażowaniem przemierzały poszczególne piętra,  by swoim śpiewem i towarzystwem umilić mieszkańcom ten szczególny czas.

 Po południu gościliśmy  w naszym Domu Biskupa Diecezji Pelplińskiej Ryszarda Kasynę, który wraz z kapelanem Ks. Markiem Chistowskim oraz Dyrektorem chodzili po pokojach mieszkańców leżących, aby podzielić się z nimi opłatkiem i wymienić  życzeniami świątecznymi.

W uroczystej Wigilii wzięli również udział: Burmistrz MiG Pelplin Pan Patryk Demski, Przewodniczący Rady MiG Pelplin Pan Mirosław Chyła oraz Ks. Inf. Stanisław Grunt Ks. Wigilię rozpoczął Kapelan Ks. Marek Chistowski od przeczytania fragmentu z Pisma Świętego. Następnie Biskup złożył życzenia wszystkim uczestnikom spotkania. Do życzeń przyłączył się Dyrektor Domu Pan Rufin Wysocki, który  podziękował personelowi za zaangażowanie i przygotowanie uroczystości.

Gdy w tle rozbrzmiewały najpiękniejsze polskie kolędy, łamaliśmy się opłatkiem, by później zasiąść do wigilijnego stołu. Dalszą część  spotkania spędziliśmy na wspólnym kolędowaniu.  

Zakładki
  • Gmina Pelplin
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie
  • Starostwo Powiatowe w Tczewie
  • Parafia Katedralna
  • Informator Pelpliński
  • Miejska Biblioteka Publiczna
  • Miejski Ośrodek Kultury