BIP
Jesteś tutaj: Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie/Udział w XIII Jarmarku Cysterskim w Pelplinie
true6006000truetrue0truetruefadetrue

15 września 2013 roku nasz Dom miał okazję zaprezentować prace swoich mieszkańców, wyroby terapii zajęciowej na XIII Jarmarku Cysterskim odbywającym się w naszej miejscowości. Jest to impreza ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem, o wyjątkowej  atmosferze, która zawsze przyciągająca tłumy ludzi.
Od wczesnych godzin rannych, twórcy wszelkiego rękodzieła  w tym Koła Gospodyń Wiejskich, szkoły, a także  rzemieślnicy, kolekcjonerzy oraz przedstawiciele gastronomii, rozstawiali stragany, kuszące kolorami i zapachami. Na naszym straganie nie zabrakło miejsca na wyklejane wazony, butelki, przyborniki, obrazy wyszywane, bądź malowane farbami, koszyki ze słomy, szydełkowe i wyszywane serwetki, witraże, oraz tradycyjne aniołki wykonane na sklejce i z masy solnej. Prezentowane prace cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników Jarmarku. Przy zakupie naszych wyrobów nabywca otrzymywał pyszną drożdżówkę gratis. Klienci byli mile zaskoczeni. Spotkaliśmy się z dużą przychylnością i serdecznością wśród zgromadzonych gości.
Sam Jarmark był niewątpliwie ciekawą propozycją na spędzenie weekendu. Niedzielne popołudnie, począwszy od przemarszu średniowiecznego korowodu, ulicami miasta, obfitowało w wiele atrakcji, jak np.: turnieje i rozgrywki, pokazy sprawności rycerskiej, turniej plebejski dla publiczności, a wszystko przy niezwykłych dźwiękach muzyki dawnej.

Ponieważ nasz Dom mieści się bardzo blisko placu katedralnego, na którym odbywał się Jarmark, mieszkańcy mogli do woli korzystać z licznych atrakcji, co też z resztą czynili. Nasz udział w Jarmarku był podwójny, ponieważ wystąpiliśmy jako wystawcy oraz goście imprezy. Minioną niedzielę, możemy więc zaliczyć do bardzo udanych przedsięwzięć.

Zakładki
  • Gmina Pelplin
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie
  • Starostwo Powiatowe w Tczewie
  • Parafia Katedralna
  • Informator Pelpliński
  • Miejska Biblioteka Publiczna
  • Miejski Ośrodek Kultury